28 edycja TT Warsaw za nami!

28 edycja TT Warsaw za nami!

Dziękujemy za rekordową frekwencję podczas tegorocznego TT Warsaw! Ta edycja to aż 247 wystawców oraz 22000 miłośników podróży, którzy zdecydowali się zapoznać się z ofertą targową.

Cieszymy się z obecności znakomitych gości podczas oficjalnego otwarcia, m.in. przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Izby Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Ambasady Bułgarii oraz licznych przedstawicieli ambasad, spośród których aż 50 zdecydowało się przygotować stoiska promujące ofertę turystyczną danego kraju.

Na otwarciu widzieliśmy również taniec inspirowany folklorem bułgarskim zespołu Iglika, tańce zespołów z Rumunii i Wietnamu. Pierwszego dnia wręczono równie ż nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiono nam szereg ciekawych zagadnień z zakresu turystyki dziecięcej i młodzieżowej – we współpracy z Polską Izbą Turystyki.

Przez trzy dni promowały się regiony i kraje – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Targów!

Festiwal podróżników w sobotę cieszył się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

Już od pierwszego wystąpienia bloggerów i autorów bestsellerowych książek podróżniczych Busem Przez Świat – Oli i Karola – miejsca siedzące zostały zapełnione po ostatnie krzesło!

Dowiedzieliśmy się, jak na Alasce odróżnić Baribala od Grizzlego (ale lepiej nie sprawdzajcie tego na własną rękę!), dlaczego w Turcji już nie pije się kawy po turecku oraz z późniejszych warsztatów z Projekt Fotografia – jak robić lepsze zdjęcia z podróży zarówno telefonem jak i profesjonalnym sprzętem foto/video.

Wystąpienie pana Wojtka Cejrowskiego zgromadziło wieloletnich fanów jego programów podróżniczych jak i nowicjuszy zainteresowanych kim jest ten pan, który przez Targi w listopadzie maszeruje boso? Z panem Cejrowskim można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf w książce….za drobną opłatą w formie pacierza.

Głośne krzyki dzieci: „Neeeeelaaaa!” wezwały na scenę najmłodszą z podróżniczek Festiwalu Podróżników. Nela opowiadała o swoich podróżach, o napotkanych zwierzętach oraz zdradziła, nad jakimi projektami będzie pracować w najbliższej przyszłości.

Adam Bielecki opowidał o początkach swojej alpejskiej ścieżki, o tym jak się śpi na wysokości, na której nie dolatują już niektóre śmigłowce oraz o tym jak przetrwać, zabierając w góry tylko niezbędny sprzęt. Poznaliśmy kilka patentów na to, jak nie odmrozić palców u rąk i nóg w mrozie; niekończący się las rąk i pytania od publiczności świadczą o tym, że magia gór wciąż urzeka śmiałków z nizin.

O swoich górskich wyzwaniach opowiadali również liderzy wypraw z Soliści Adventure Club, jak i o innych kierunkach, które mogą stać się Waszymi przygodami życia już w 2023 roku!

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować partnerom biznesowym nawiązanych nowych kontaktów i zaprosić Was w dalszą podróż razem z Ptak Warsaw Expo.

Niekończące się rozmowy biznesowe przeplecione wspomnieniami i planami podróżniczymi sprawiły, że to były trzy niezwykle intensywne dni targowe – zapraszamy za rok po więcej!

„Podróżowanie sprawi, że zaniemówisz z wrażenia, a potem zamienisz się w gawędziarza.”– Ibn Battuta


KLUB ODKRYWCÓW WARSZAWY

KLUB ODKRYWCÓW WARSZAWY

Nowy produkt turystyczny dla mieszkańców i gości odwiedzających Warszawę

,,Klub Odkrywców Warszawy” to zaproszenie do odkrywania Warszawy poprzez wizyty w jej muzeach i instytucjach kultury.

Warszawa to miasto, które zdecydowanie warto odwiedzać i poznawać. Jego bogata oferta turystyczna i kulturalna przyciąga nie tylko licznych gości zagranicznych i krajowych, ale również szerokie grono warszawiaków, którzy chętnie odwiedzają stołeczne muzea i instytucje kultury.

Program Klubu Odkrywców Warszawy ma za zadanie pokazać to co w historii i kulturze Polski i Warszawy najcenniejsze. Zbiory stołecznych muzeów oraz organizowane w nich wystawy czasowe pełnią jednak nie tylko funkcję edukacyjną, ale również inspirują, zachęcają do krytycznego myślenia, a także pozwalają na aktywny udział w bieżącym życiu kulturalnym europejskiej metropolii jaką jest Warszawa – mówi Barbara Tutak, Prezes Warszawskiej Organizacji Turystycznej, inicjatora projektu.

Nieodłącznym elementem „Klubu Odkrywców” jest książeczka z opisami poszczególnych muzeów, w której zbiera się pieczątki z poszczególnych miejsc.

W książeczce znalazły się informacje o instytucjach kultury biorących udział w akcji oraz ciekawostki, które są tylko małą zapowiedzią tego, czego można dowiedzieć się będąc już na miejscu. Na stronie https://odkrywajwarszawe.pl/klub-odkrywcow-warszawy/ zamieszczony jest także regulamin projektu.

Ciekawe Nagrody:
Projekt daje szansę zdobycia nagród takich jak kolacja z noclegiem w historycznym warszawskim hotelu, pakiet odwiedzin w najciekawszych atrakcjach turystycznych stolicy, udział w spersonalizowanej wycieczce po mieście, czy zestawy gadżetów promocyjnych. Zdobędą je te osoby, które jako pierwsze odwiedzą wskazane muzea i skompletują wszystkie pieczątki. Ważna jest też frajda kolekcjonowania pieczątek i poznawania miasta.

Jednocześnie raz w miesiącu na stronie https://www.OdkrywjWarszawe.pl w zakładce Klub Odkrywców Warszawy, w strefie „aktualności” zamieszczona zostanie informacja o dodatkowych nagrodach-niespodziankach przyznanych przez stowarzyszenie.

Nagrodę/niespodziankę otrzyma pierwsza osoba, która odnajdzie właściwą informację w zakładce Klubu Odkrywców Warszawy, publikowaną określonego dnia każdego miesiąca i prześle ją na adres office@wot.waw.pl

Biorąc udział w programie „Klub Odkrywców Warszawy” uczestnicy mają możliwość dodatkowo wesprzeć Fundację ,,Daj Herbatę”, która od lat pomaga osobom w kryzysie bezdomności, ponieważ część dochodów ze sprzedaży książeczki będzie przeznaczona właśnie na ten cel.

Odkrywcą Warszawy może być każdy – dodaje Barbara Tutak. W Klubie Odkrywców Warszawy pragniemy widzieć zarówno młodzież, dzieci, dorosłych, emerytów, osoby z niepełnosprawnościami, pary, singli, jednym słowem WSZYSTKICH. Jedyne czego potrzeba to chęć odkrywania naszego miasta!

Szczegóły na temat projektu, który powstał we współpracy z muzeami/ instytucjami kultury, zrzeszonymi w stowarzyszeniu, można znaleźć w zakładce Klub Odkrywców Warszawy na stronie https://odkrywajwarszawe.pl/klub-odkrywcow-warszawy/

Patronem medialnym projektu jest Radio dla Ciebie.

Warszawska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem publiczno-prywatnym powstałym z inicjatywy miasta. Zrzesza podmioty działające w szeroko pojętej branży turystycznej w Warszawie (organizatorów turystyki, agencje eventowe, hotele, obiekty konferencyjne, instytucje kultury, restauracje). Wspiera tworzenie i promocję produktów turystycznych i ofert z zakresu turystyki wypoczynkowej (city break) i MICE.

Kontakt dla mediów: office@wot.waw.pl


Góral z Beskidów

Góral z Beskidów

Najpiękniejsze i nie zawsze najbardziej oczywiste miejsca w polskich górach

Lubisz wędrówki po Karpatach i Sudetach? Znasz najwyższe szczyty poszczególnych pasm i najbardziej znane szlaki? A może dopiero zaczynasz przygodę z trekkingiem. Poznaj polskie góry na nowo. Zobacz najpiękniejsze ale nie zawsze najczęściej wybierane miejsca w Beskidach, Tatrach, Sudetach a nawet Górach Świętokrzyskich. Piękne widoki, niesamowite historie, ciekawe obiekty i zaskakujące legendy, to wszystko znajdziesz na spotkaniu poprowadzonym przez przewodnika górskiego- Tomka Habdasa.

Góral z Beskidów, pasjonat trekkingu, przewodnik beskidzki i lider wypraw zagranicznych który ma na swoim koncie m.in. przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, wejście na Mont Blanc, Kilimandżaro, Elbrus czy też Aconcaguę. Tomek stworzył bloga podróżniczego W Szczytowej Formie, w którym dzieli się swoimi górskimi przygodami oraz jest autorem przewodników „Bieszczady” (wyd. Bezdroża 2021), Gdzie w góry na weekend (Znak 2022) oraz Polskie góry zimą (Pascal, 2022).


PodróżoVanie to Kasia i Łukasz

PodróżoVanie to Kasia i Łukasz

PodróżoVanie to Kasia i Łukasz

PodróżoVanie to Kasia i Łukasz – zgrane małżeństwo, które od czterech lat żyje w drodze, w zbudowanym własnoręcznie vanie. Na początku wspólnej drogi podążali dość znanym w świecie dwudziestokilkulatków schematem: wyjechali za granicę, rozwijali kariery, zamieszkali w dużym i wygodnym domu, a w wolnym czasie podróżowali. Jednak, mimo że posiadali dużo, wciąż czegoś im brakowało, nie czuli się w pełni szczęśliwi. W głębi serca przeczuwali, że życie ma im do zaoferowania więcej niż pogoń za pieniędzmi czy rozwój kariery. We wrześniu 2017 roku po raz pierwszy spotkali się z terminem „van life”, a im głębiej wchodzili w temat, tym mocniej czuli, że muszą przekonać się na własnej skórze, jak to jest żyć w drodze.

Jak poczuli, tak zrobili i miesiąc później powstało PodróżoVanie. Wraz z podjęciem decyzji zaczął się okres intensywnej przebudowy – najpierw własnego życia za granicą, a po powrocie do Polski – zakupionego samochodu w dom. Dużego dostawczaka, Volkswagena LT35, własnymi siłami w kilka miesięcy zamienili w dom na kółkach. W maju 2018 roku zamieszkali w nim na stałe i rozpoczęli nowy rozdział, żyjąc w drodze i celebrując wolność.

Od tego momentu odwiedzili 36 państw, objeżdżając wzdłuż i wszerz Europę oraz kawałek Azji. Po drodze przekroczyli granicę koła podbiegunowego, pomachali Afryce z krańców Gibraltaru, o mały włos nie stracili życia w Alpach, jeden z pierwszych lockdownów spędzili nad jeziorem w Portugalii, a ostatni w Turcji. O tych i wielu innych przygodach opowiadają w krótkich vlogach publikowanych na YouTube oraz w niedawno wydanych książkach, napisanych w podróży przez Kasię: „Wielki Wóz” oraz „Droga”.

Na ich kanale można znaleźć różnego rodzaju porady dotyczące życia w vanie, podróży samochodowych oraz kamperowych. Łączna liczba wyświetleń dotychczasowych filmów wynosi ponad 23 miliony, a liczba stałych subskrybentów – ponad 125 tys.
Podróże Kasi i Łukasza możecie śledzić tutaj:


Karol Wójcicki

Karol Wójcicki

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.


Alex Jaskółowska

Podróż marzeń do Ekwadoru - Wyspy Galapagos i Amazonia

Jak podróżować po świecie i zarabiać na tym miliony?

Podróżniczka, blogerka. Urodziła się w Polsce, ale od 15 lat jest w nieustającej podróży dookoła świata. Do tej pory odwiedziła 6 kontynentów i blisko 100 krajów. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym. Przez ostatnie lata studiowała i pracowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Włoszech i Hiszpanii.

Od 2016 roku prowadzi międzynarodowy blog o podróżach, outdoorowych wyzwaniach i najbardziej niezwykłych miejscach na Ziemi: Travel and Keep Fit (www.travelandkeepfit.com). Jest też autorką książki Ameryka Południowa – śladami cudów natury o kilkumiesięcznej wyprawie do Ameryki Południowej. Przez 18 lat tańczyła zawodowo – od polskich tańców ludowych po latynoamerykańskie. Jej podróże pełne są sportowych wyzwań, próbowania nowych aktywności w różnych częściach świata i odkrywania najpiękniejszych przyrodniczo miejsc. Jeździ na motocyklu po Nepalu, prowadzi zajęcia fitness na Malediwach, wspina się na lodowiec w Argentynie i skacze ze spadochronem w Miami. Na swoim blogu udowadnia, że można żyć pełną piersią, holistycznie i że wszystko w życiu jest do zrealizowania.


Informacje organizacyjne dla Wystawców

Informacje organizacyjne dla Wystawców

1. Dane kontaktowe, terminy montaży, demontaży i godzin otwarcia targów.

Montaż stoisk:

  • z zabudową indywidualną: 22.11.2022r. w godz. 8:00 – 22:00 i 23.11.2022r. w godz. 8:00 – 20:00
  • z zabudową realizowaną przez Ptak Warsaw Expo: 23.11.2022r. w godz. 8:00 – 20:00

Demontaż stoiska:

  • 26.11.2022r. w godz. 17:00 – 24:00
  • 27.11.2022r. w godz. 8:00 – 12:00

Godziny otwarcia Targów 23-25 Listopada 2023:

  • Dla Wystawców – 9:00 – 18:00
  • Dla Odwiedzających – 10:00 – 17:00

2. Ważne informacje techniczne PTAK WARSAW EXPO (PWE): podłączenia prądu, wody, Internetu, dopuszczalne obciążenie powierzchni ekspozycyjnej, maksymalna masa elementów podwieszanych, maksymalna wysokość zabudowy

Podłączenia elektryczne:
Wystawca ma obowiązek zamówić odpowiednią moc przyłączy elektrycznych, niezbędną do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych wykorzystywanych na stoisku.
Suma mocy urządzeń i oświetlenia na stoisku będzie podstawą do zapewnienia odpowiedniej mocy przyłączy.

Podłączenia wodne:
Wystawca ma obowiązek zamówić podłączenia wodne w ilości odpowiadającej ilości podłączonych maszyn i urządzeń na stoisku. Zabronione jest podłączanie więcej niż jednego urządzenia lub zlewu do jednego przyłącza wodnego (dotyczy zarówno dopływu jak i odpływu). Niedopuszczalne jest stosowanie rozdzielni i rozgałęzień na kilka urządzeń.

Charakterystyka podłączeń na terenie PWE:

Podłączenia elektryczne:

  • dostarczamy w przedziałach mocy (w kWh) określonych w formularzu zamówień Organizatora
  • prąd trójfazowy dostarczany jest od 9 kW
  • wystawcy zamawiający prąd trójfazowy proszeni są o określenie rodzaju gniazda (16 A, 32 A, 63 A) oraz poboru mocy maszyny/urządzenia podłączanego na stoisku, Wystawca/podwykonawca zabudowy zobowiązany jest do dokładnego określenia na projekcie miejsca wyprowadzenia poszczególnych przyłączy.

Podłączenia wodne:

  • dopływ – średnica przewodu 0,5 cala, zakończony zaworkiem
  • odpływ zlew – przewód 1 cal
  • odpływ urządzenia/maszyny – przewód PCV, średnica 2 cale

Podłączenia Internetu – podłączenie kablowe lub Wi-Fi (w zależności od potrzeb Wystawcy)
Jedno podłączenie Internetu jest przypisane tylko do jednego komputera.

MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE 1 m2 POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ: 2,5 T/m2 I KANAŁÓW MEDIALNYCH: 500 kg.

DOPUSZCZALNA MAKSYMALNA MASA ELEMENTÓW PODWIESZANYCH: 50 kg/1 punkt*

* Wszelkiego rodzaju podwieszenia są każdorazowo uzgadniane z konsultantem technicznym. Zawieszenie elementu klienta do stropu Hali jest możliwe tylko po przekazaniu wymaganej dokumentacji (oświadczenie dotyczące podwieszania elementów, podkład stoiska wraz z projektem i zaznaczonymi miejscami podwieszeń, dokumenty atesty/producent dotyczące konstrukcji Trilock/Quadrolock ewentualnie innej, czy własnej konstrukcji do którego będą podwieszane elementy – nie później niż na 40 dni przed rozpoczęciem imprezy oraz po uzyskaniu zgody Organizatora.

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ ZABUDOWY STOISK INDYWIDUALNYCH: zgodnie z planem technicznym stoiska otrzymanym od Organizatora.

3. Informacje dotyczące procedur odbiorów stoisk, powierzchni oraz zasad bezpieczeństwa na terenie PWE

Miejscem odbioru stoisk jest Punkt Technicznej Obsługi Wystawców zlokalizowane na terenie PWE.

Zamówienia dodatkowe lub zmiany w zabudowie stoisk wykonanych, będą realizowane w miarę możliwości, w dniu odbioru stoisk.

Aranżacja stoisk przez Wystawców odbywa się w dniu odbioru stoisk.

Zgodnie z regulaminem targów, do dekoracji stoiska mogą być stosowane wyłącznie materiały niepalne lub zabezpieczone środkami ognioochronnymi do stopnia trudnozapalności.

Materiały impregnowane przeciwogniowo muszą posiadać aktualny atest przeciwpożarowy.

Wystawca zobowiązany jest przedstawić w Punkcie Technicznej Obsługi Wystawców aktualne atesty potwierdzające stopień trudnozapalności, niepalności użytych materiałów.

Na terenie PWE obowiązuje całkowity zakaz palenia, wnoszenia i stosowania butli gazowych, również typu turystycznego.

Dekoracje użyte na stoisku nie mogą uszkodzić ścian i podłogi PWE, dlatego zabronione jest opieranie o ściany elementów metalowych, szklanych lub mebli bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Wystawców dekorujących samodzielnie stoiska obowiązuje zakaz wbijania, wkręcania gwoździ, śrub i pinezek w ściany.

W przypadku uszkodzenia elementów zabudowy stoiska Wystawca będzie obciążony kosztami wymiany lub naprawy uszkodzonego elementu.

Pozostawianie elementów wystawcy na stoisku:

Zgodnie z regulaminem Targów, wywóz eksponatów oraz likwidacja ekspozycji na stoisku, przed zakończeniem Targów jest zabronione.

Demontaż elementów stoiska odbywa się w godzinach określonych przez Organizatora. Wystawcy zobowiązani są do usunięcia wszelkich dekoracji użytych na stoisku (eksponaty, tablice reklamowe, bannery, plakaty wraz z taśmą dwustronną, kolorowa folia na modułach zabudowy) oraz przywrócić zajmowaną powierzchnię wystawienniczą (stoisko) do stanu z dnia przekazania przez Organizatora.

UWAGA!!!

W przypadku uszkodzenia modułów stoiska lub pozostawienia na stoisku elementów dekoracji (grafiki), Wystawca będzie obciążony kosztami renowacji lub czyszczenia modułów stoiska.

Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zniszczenie lub zaginięcie mienia Wystawcy nieusuniętego w terminie z terenu Targów przez Wystawcę.
Na terenie PWE obowiązuje całkowity zakaz używania otwartego ognia, maszyn typu szlifierka czy spawarka, jak również narzędzi pylących bez odkurzacza wyciągającego.

Miejscem odbioru powierzchni wraz z zamówionymi przyłączami jest Punkt Technicznej Obsługi Wystawców zlokalizowane na terenie PWE.

Odbiór powierzchni wraz z podłączeniami mediów pod zabudowę stoiska odbywa się w dniu rozpoczęcia montażu na podstawie Protokołu odbioru powierzchni wystawowej

Osoba odbierająca powierzchnię jeśli nie jest to Wystawca (np. wykonawca zabudowy) powinien posiadać podpisane przez Wystawcę oryginał upoważnienia podpisanego i opieczętowanego przez Wystawcę. Osoby upoważnione przez Wystawcę do wykonania zabudowy w celu swobodnego poruszania się po terenie Targów powinny posiadać identyfikatory techniczne, które będą dostępne w Punkcie Technicznej Obsługi Wystawców. Identyfikatory techniczne należy uzupełnić danymi osób upoważnionych do montażu stoiska.
Identyfikatory techniczne ważne są tylko w trakcie montażu i demontażu i nie upoważniają do wstępu na Targi w trakcie trwania imprezy.

Stoiska, ich wyposażenie i dekoracja muszą być wykonane wyłącznie z materiałów niepalnych lub zabezpieczone środkami ognioochronnymi o odpowiednim stopniu trudnozapalności. Wystawca zobowiązany jest przedstawić Organizatorowi stosowny atest potwierdzający stopień palności materiałów.
Skan lub kserokopię atestów należy przesłać do Organizatora wraz z projektem architektonicznym stoiska na 40 dni przed rozpoczęciem Targów.
Wykonawca zabudowy stoiska zobligowany jest do usunięcia ze stoiska oraz ciągów komunikacyjnych wszelkich odpadów, i elementów pozostałych po budowie.
Wykonawca zabudowy jest zobligowany do wykończenia lub wysłonięcia, każdej ściany przylegającej do sąsiedniego stoiska i będącej wyższą niż 2,4 m, w sposób estetyczny, w kolorze białym. Wysłona powinna być wykonana z materiałów nieprzeźroczystych.

Wystawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za ewentualne straty lub uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego użytkowania powierzchni oraz pomieszczeń i urządzeń PWE przez pracowników własnych lub firmy wykonującej zabudowę stoiska Wystawcy.
Pracownicy wykonujący instalacje elektryczne muszą posiadać aktualne zaświadczenia SEP w zakresie eksploatacji urządzeń elektrycznych.

Wystawca dokonujący zabudowy powierzchni wystawienniczej samodzielnie lub za pośrednictwem wynajętej firmy zewnętrznej zobowiązany jest:

  • podać nazwę i adres firmy wykonującej zabudowę stoiska,
  • upoważnić wykonawcę zabudowy stoiska do protokolarnego przejęcia powierzchni wystawienniczej pod wykonanie zabudowy
    targowej,
  • przekazać projekt architektoniczny, elektryczny i wodno-kanalizacyjny stoiska do zatwierdzenia przez Organizatora na 40 dni przed rozpoczęciem targów,
  • uzyskać zgodę na wykonanie ww. instalacji technicznych.
  • przesłać upoważnienie oraz oświadczenie wykonawcy, wraz z atestami potwierdzającymi, że użyte materiały do budowy stoiska są niepalne
  • przesłać pełną dokumentację dotyczącą podwieszanych konstrukcji

Demontaż stoisk targowych budowanych samodzielnie

Zgodnie z regulaminem Targów, wywóz eksponatów oraz likwidacja ekspozycji na stoisku, przed zakończeniem Targów jest zabronione.

Demontaż elementów stoiska odbywa się w godzinach określonych przez Organizatora. Wystawcy zobowiązani są do usunięcia wszelkich dekoracji użytych na stoisku (eksponaty, tablice reklamowe, bannery, plakaty wraz z taśmą dwustronną, kolorowa folia na modułach zabudowy) oraz przywrócić zajmowaną powierzchnię wystawienniczą do stanu z dnia przekazania przez Organizatora.

Demontaż stoiska musi być zakończony nie później niż do końca wyznaczonego terminu przez Organizatora. Niedotrzymanie terminów będzie wiązało się z obciążeniem Wystawcy dodatkowymi kosztami. Po zakończeniu demontażu powierzchnia wystawiennicza powinna być przekazana Organizatorowi w stanie nienaruszonym, odpowiadającym kondycji powierzchni przed montażem stoiska. Z powierzchni muszą być usunięte wszystkie elementy wykorzystane do budowy stoiska, wykładzina oraz taśma samoprzylepna.
Wystawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia wynikłe z demontażu przeprowadzonego w nieprawidłowy sposób. Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zniszczenie lub zaginięcie mienia Wystawcy nie usuniętego w terminie z terenu Targów przez Wystawcę.
Ekipy wchodzące na demontaż muszą posiadać identyfikatory “techniczne” (do odbioru w Punkcie Technicznym Obsługi Wystawców, na terenie PWE).
Wjazd samochodów dostawczych i ciężarowych na demontaż możliwy dopiero od godziny zakończenia Targów.

4. Informacje na temat rozładunku, przesyłek kurierskich i spedycji w PWE.

Rozładunek i transport materiałów na terenie PWE WYSTAWCY KORZYSTAJĄCY Z FIRM KURIERSKICH SĄ ZOBOWIĄZANI OSOBIŚCIE ODBIERAĆ PRZESYŁANE PACZKI.
Dostawa towarów i eksponatów targowych podczas trwania Targów musi być zakończona co najmniej na 30 minut przed otwarciem Targów, a w pozostałe dni odbywa się w godzinach montażu stoisk.
Organizator nie bierze odpowiedzialności za przesyłane Wystawcom paczki, dlatego żadna przesyłka nie zostanie odebrana od firmy kurierskiej w Punkcie Technicznej Obsługi Wystawców.

Wyłączność na usługi transportowe (m.in. poruszanie się po halach targowych wózków widłowych i innych pojazdów transportowych) mają poniższe firmy:

NETLOG POLSKA Sp. z o.o.
Rafał Skrobutan
Koordynator/ Coordinator
tel. +48 22 256 70 55
tel. +48 668 890 274
e-mail rafal.skrobutan@netlog.org.pl
www.netlog.org.pl

TRANSMEBLE INTERNATIONAL
Marcin Frontczak
tel.+48 501 710 984
e-mail marcin@transmeble.com.pl

Oficjalny Spedytor Targów wykonuje na zasadzie wyłączności usługi wyładunkowo/załadunkowe na terenie PWE z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych tj. wózki widłowe i dźwigowe. W związku z tym, na terenie PWE obowiązuje zakaz wprowadzania na teren obiektu przez Wystawców i osoby trzecie urządzeń mechanicznych służących do rozładunków, np. dźwigi, wózki widłowe mechaniczne, bez zgody Organizatora lub Oficjalnego Spedytora Targów.

Spedytor świadczy usługi poprzez:

  • organizację transportu eksponatów, kompleksową obsługę celną,
  • rozładunki i załadunki towarów targowych zgodnie z instrukcjami wysyłającego,
  • wsparcie wykwalifikowanego personelu przy rozpakowaniu / pakowaniu eksponatów na stoisku,
  • profesjonalne magazynowanie pustych opakowań, eksponatów oraz materiałów zabudowy stoisk,
  • wynajem wózków i platform transportowych,


Prestiżowe wydarzenia połączone. TT Warsaw i World Travel Show zapraszają na wspólną podróż

Prestiżowe wydarzenia połączone

TT Warsaw i World Travel Show zapraszają na wspólną podróż

Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży turystycznej w Europie TT Warsaw łączy siły z największymi targami World Travel Show. W dniach 24-26 listopada w PTAK Warsaw Expo eksperci będą mówić o rozwoju, innowacjach i bezpieczeństwie sektora.

Branża turystyczna była tą, która najbardziej ucierpiała w wyniku pandemii covid-19. Czasy lockdownu minęły, co nie oznacza jednak, że tym samym zakończyły się jego przykre konsekwencje. Sektor potrzebuje bodźca do rozwoju i stabilnej platformy do budowy pewniejszej przyszłości. Tę dadzą połączone siły TT Warsaw i World Travel Show.

TT Warsaw i World Travel Show łączą siły

Trzy dni wydarzenia to przestrzeń do analizy rynku i rozmowy o tym, w którym kierunku powinien iść rozwój branży. Wymiana uwag między odwiedzającymi przyspieszy wynajdywanie odpowiednich rozwiązań na drodze do innowacji, a także uwypukli trendy, za którymi powinni podążać polscy przedsiębiorcy. To również okazja do zaprezentowania pełnej gamy produktów i usług od czołowych producentów z kraju i zagranicy. Tym samym to możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, rozszerzenia łańcucha dostaw oraz stworzenia sieci wzajemnej zależności, która pomoże zabezpieczyć się na wypadek kolejnych kryzysów w branży.

Mając w pamięci stagnację, która trwała przez ostatnie dwa lata, TT Warsaw zaoferuje również platformę edukacyjną. Prelekcje i konferencje prowadzone przez największe branżowe autorytety nie tylko zachęcą do dyskusji i wymiany pomysłów, ale również zaoferują gotowe do implementacji rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na sektor.

Kogo będzie można spotkać?

Wydarzenie dedykowane jest klienteli B2B. Tym samym na 100 000 m2 powierzchni wystawienniczej PTAK Warsaw Expo będzie można spotkać 500 wystawców. Wśród nich są właściciele i menedżerowie hoteli, pensjonatów, sanatoriów, gospodarstw agroturystycznych, narodowych organizacji turystycznych, biur podróży, firm świadczących usługi transportowe, portów lotniczych, ubezpieczycieli, portali branżowych, wydawnictw i wielu innych.

Na wydarzenie zaprasza PTAK Warsaw Warsaw Expo.


Zapowiedź 28. edycji TT Warsaw

Zapowiedź 28. edycji TT Warsaw 

Zapraszamy na 28. edycję międzynarodowych targów turystycznych – TT Warsaw, które po raz pierwszy odbędą się w Ptak Warsaw Expo.

Między 24 a 26 listopada 2022 roku nasze hale wypełnią tysiące odwiedzających i wystawców, a wśród nich: przedstawiciele biur podróży, właściciele i managerowie obiektów oferujących noclegi, reprezentanci regionów turystycznych, przedstawiciele firm przewozowych, firmy ubezpieczeniowe czy wydawnictwa turystyczne.

Targi TT Warsaw są jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży turystycznej w Europie. W ciągu trzech dni, czołowe firmy z Polski i zagranicy zaprezentują szeroką ofertę produktów i usług. Udział w targach jest wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym oraz do nawiązania kontaktów biznesowych. Przybyli na wydarzenie goście będą mieli niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z asortymentem setek firm w jednym miejscu i czasie. Korzyści, jakie wynikają z udziału w targach, to także możliwość negocjacji warunków płatności i dostaw, a przy tym oszczędność czasu i pieniędzy.

Wydarzenie wyróżnia bogaty zakres tematyczny, obejmujący następujące sektory:

  • TURYSTYKA
  • BAZA NOCLEGOWA
  • PRZEWOŹNICY
  • SYSTEMY REZERWACYJNE
  • PORTALE PODRÓŻNICZE
  • SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI
  • IZBY I STOWARZYSZENIA BRANŻY TURYSTYCZNEJ
  • WYDAWNICTWA TURYSTYCZNE
  • BIURA PODRÓŻY Z POLSKI I Z ZAGRANICY
  • PAŃSTWA I REGIONY TURYSTYCZNE
  • PRODUKTY REGIONALNE
  • ZABYTKI W POLSCE I ZA GRANICĄ
  • UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNE

Targi TT Warsaw wzbogacą liczne prelekcje i debaty, podejmujące kluczowe zagadnienia sektora turystyki. Dodatkową atrakcją będą spotkania z podróżnikami. Pełny program wydarzeń dodatkowych opublikujemy w najbliższym czasie.

Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Ptak Warsaw Expo, które pod koniec zeszłego roku przejęło prawda do organizacji wydarzenia. Zdecydowaliśmy się na przejęcie praw do organizacji, ponieważ bardzo doceniamy dotychczasowe osiągnięcia targów TT Warsaw. Chcemy połączyć wagę i historię targów z naszą siłą i bezkonkurencyjną infrastrukturą. Misją Ptak Warsaw Expo jest wyniesienie tych wydarzeń na najwyższy światowy poziom.

Zapraszamy do współtworzenia targów.


TT Warsaw po raz pierwszy w Ptak Warsaw Expo

TT Warsaw po raz pierwszy w Ptak Warsaw Expo 

Informujemy, że Ptak Warsaw Expo przejął prawa do organizacji międzynarodowych targów turystycznych – TT Warsaw.

28. edycja TT Warsaw odbędzie się między 24 a 26 listopada, po raz pierwszy w Ptak Warsaw Expo. Pod koniec 2021 roku przejęliśmy prawa do organizacji tej prestiżowej imprezy. Naszym celem jest kontynuowanie tradycji tej prestiżowej imprezy, przy jednoczesnej próbie wyniesienia jej na najwyższy światowy poziom. Nasz kompleks infrastruktury w Nadarzynie jest częścią ścisłej światowej czołówki centrów targowo-ekspozycyjnych. Światowi liderzy wszelkich gałęzi rynku coraz częściej decydują się na współpracę właśnie z nami, świadomi gwarantowanych korzyści. Dlatego wierzymy, że jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Targi TT Warsaw są jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży turystycznej w Europie. W ciągu trzech dni, czołowe firmy z Polski i zagranicy zaprezentują szeroką ofertę produktów i usług. Udział w targach jest wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym oraz do nawiązania kontaktów biznesowych. Podczas imprezy zaprezentują się: hotele, pensjonaty, sanatoria, biura podróży, firmy świadczące usługi transportowe, porty lotnicze, ubezpieczyciele i wydawnictwa turystyczne. W ramach wydarzenia promować będą się również: miasta, gminy i powiaty, kraje i regiony, ambasady czy regionalne i narodowe organizacje turystyczne.

Zapraszamy do współtworzenia targów.